Це один з ефективних інструментів проектного менеджменту (Project manager), винайденою Бостонською консалтинговою групою (BCG).
При отриманні результату необхідно розуміти та вміти вербалізувати Мету проекту, коли є розуміння у всіх учасників проекту, успіх не змусить себе довго чекати.
«Бостонська матриця» пропонує механізм визначення ефективності проектів, який допоможе провести повний аналіз та зрозуміти, що робити далі. Цей інструмент запровадив класифікацію проектів.
За «Бостонською матрицею» проекти поділяються на:
1. «Дика кішка».
Інші назви – «Важкий підліток» та «Запитання». Це проекти-загадки. Ви гадки не маєте, що з них вийде. Вони поглинають багато ресурсів (сил, грошей та часу). Найчастіше незрозуміло, чи щось вигорить взагалі, але потенціал є, а ваші очі горять.
2. Зірка.
Це колишня – «Дика кішка», яка досягла успіху і виправдала найвищі надії. Це означає, що ваша «Дика кішка» після вкладання величезних ресурсів і любові стала ласкавою і взагалі виявилася «дорогою та породистою». Всі дізналися про цей проект, все добре працює, і Ви щасливі.
3. «Дійна корова».
Це наступна стадія розвитку проекту – «Зірка». Все стабільно, впевнено та взагалі безпроблемно. Все, що потрібно – регулярно підтримувати «здоров’я» проекту, щоб він, як і раніше, давав багато «молока», тобто ефект. Стійкий проект, що добре функціонує.
4. «Собака».
Це проект – «Дійна корова», яких погано годували і взагалі часто відпускали пастись без нагляду. Не приносять ні радості, ні ефекту, ні користі, але Ви продовжуєте їх утримувати і якось підтримувати життя, що ледве теплиться.
ЯК НАВЧИТИСЯ СТВОРЮВАТИ САЙТИ НА WORDPRESS?
Пропонуємо Вам ІНДИВІДУАЛЬНЕ НАВЧАННЯ – СТВОРЕННЯ САЙТІВ НА WORDPRESS